Ryhmä 1
1. australiankelpie Didaktic's New Hope om.Kauppinen 
2. pitkäkarvainen collie Merry Moonray's Over The Moon om. Palomäki Teija, Kotka Eija
3. welsh corgi cardigan Bridwell Lucky Clover om. Honkapää Kaisu
4. bordercollie Maccabee Endearing Girl om. Rusi Eeva-Riitta

Ryhmä 2
1. kääpiösnautseri, pippuri & suola Super Play's Oceans Knight om. Snellman Sabrina 
2. kääpiösnautseri, musta-hopea Jettyspoof's Too Cool For You om. Snellman Sabrina 
3. rottweiler Kovan Onnen Tuplaturbo om. Wiberg Mervi, Wiberg Mervi Charlotta, Wiberg Mikael 
4. snautseri, pippuri & suola Bonzen Eos, omistajat Terhi Mustonen ja Marianne Aho

Ryhmä 3
1. dandiedinmontinterrieri Danchester's Quality Approved om. Tuomenoksa Hanne, Airenne Krisine Maria 
2. amerikanstaffordshirenterrieri Power Brothers New Order om. Aaltonen Roosa, Hörkkä 
3. bullterrieri Funbull's Legend To Be om. Kiuru Heidi, Kiuru Kari
4. cairnterrieri No Copyright Fortunate Son om. Laine Merja, Laine Pekka

Ryhmä 4
1. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen Saturannan Williruusu om. Eloranta Satu 
2. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen Aquacrest Martha Von Metwurst om. Uurtola-Kahri Päivi 

Ryhmä 5
1. länsigöötanmaanpystykorva Jaxonville Överdose Örjan om. Louhelo Jonna, Helenius Oili 
2. lapinporokoira Lumiturpa Ukuli om. Ikonen Taina 
3. samojedinkoira Jäähelmen Magic Of Rock om. Pekola Kaisa, Pekola Kaisa, Korpua Kirsi 
4. shiba Mirai No Tatsutaro om. Nisula Mari

Ryhmä 6
1. beagle Rhodium Ladykiller Remix om. Meriläinen Minna, Romppanen Ismo
2. pesukarhukoira Necku Pros And Coons om. Malm-Moilanen Teija, Urpelainen Teija, Urpelainen-Reuna Jaana
3. basset artésien normand Kaislan Tilan La Prince om. Järvenpää Janika
4. rhodesiankoira Feanor's Evening Star om. Sormunen Päivi

Ryhmä 7
1. englanninsetteri Original A Lots Of Polka Dots om. Finer-Miettinen Sari, Finer-Miettinen Sari, Miettinen Marko 
2. stabyhoun Coastal Stars Edgy Sirius om. Viertonen Taija, Viertonen Elli

Ryhmä 8
1. kultainennoutaja Stonewolf's Leap Day Of Fame om. Sikkara Sonja 
2. portugalinvesikoira Santonja Gabriella om. Haapaniemi Heini, Samaletdin Kamile 
3. kooikerhondje Pepper Pot's Ascari om. Engström 
4. fieldspanieli Dumbles Benelope om. Korpua Salla

Ryhmä 9
1. kiinanpalatsikoira, pekingeesi Utopian Truly Madly Deeply om. Sonia Eleena, Kekki Heli 
2. mopsi Miss Piri Von Termel om. Heikkilä Jouni 
3. kiinanharjakoira Jamming's Extravagant om. Wikström Samu 
4. villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen Westin's Perfect om. Westerlund Tuula

Ryhmä 10
1. whippet Softouch Roobarb om. Gustafsson Johanna 
2. irlanninsusikoira Wildfang Vom Welzerberg om. Partinen Taru 
3. saluki Aziz Qasabe om. Mäkelä Sanni 
4. italianvinttikoira Pikkuneidin Bobby Cavalli om. Pulkkinen Jari

Best in Show kasvattaja 
1. Snautseri, pippuri&suola 
Kennel Bonzen om. Päivi Sundberg 
2. Akita
Kennel Cazador Grande om. Terhi ja Mirva Kämäräinen 
3. Shih Tzu 
Kennel Zyss om. Ritva Kinnunen 

Best in Show
1. kiinanpalatsikoira, pekingeesi Utopian Truly Madly Deeply om. Sonia Eleena, Kekki Heli
2. australiankelpie Didaktic's New Hope om. Kauppinen Laura 
3. kääpiösnautseri, pippuri & suola Super Play's Oceans Knight om. Snellman Sabrina 
4. dandiedinmontinterrieri Danchester's Quality Approved om. Tuomenoksa Hanne, Airenne Krisine Maria

1. kiinanpalatsikoira, pekingeesi Utopian Truly Madly Deeply om. Sonia Eleena, Kekki Heli

2. australiankelpie Didaktic's New Hope om. Kauppinen Laura

3. kääpiösnautseri, pippuri & suola Super Play's Oceans Knight om. Snellman Sabrina

4. dandiedinmontinterrieri Danchester's Quality Approved om. Tuomenoksa Hanne, Airenne Krisine Maria

Lisää kuvia osoitteessa ansun.kuvat.fi